Novinky

13.03.2018 Letní příměstské tábory za zvýhodněnou cenu

Milí rodiče, máme pro vás dobrou zprávu. Podařilo se nám získat dotaci MAS Stolové hory od Evropského sociálního fondu na letní příměstské tábory. To znamená, že pokud splňujete podmínky dotace a máte zájem umístit vaše dítko na některý z našich příměstských táborů, uhradíte pouze stravu. Cena pro nečlena činí 950,-, pro člena 750,-. Pro dotazy nás kontaktujte: email alena.smutna@decko-nachod.cz tel. 775 592 241 Těšíme se v létě na vás! Vaše Déčko Náchod

07.09.2017 Provozní doba recepce

Denně jsme tu pro vás v době: 8 - 11:30 12:30 - 17:00hod

Se sousedy si rozumíme

07.03.2016 Se sousedy si rozumíme
 
Projekt je realizován ve spolupráci Fundacja Qdowa (http://qdowa.org.pl/) se Střediskem volného času Déčko (http://deckonachod.cz/) z grantu Visegrádského fondu (www.visegradfund.org).
Hlavním cílem projektu je podpora česko-polské spolupráce v příhraničí Kudowa Zdrój-Náchod motivací lidí ke studiu jazyka svých sousedů.
Projekt se zaměřuje především na mládež, ale i dospělé a seniory ve dvou sousedních regionech: Klodzko (PL) a Náchod (CZ).
Nejdůležitějším cílem je přispět k odstraňování bariér mezi polskými a českými sousedy, kteří žijí geograficky blízko sebe, ale dost daleko ohledně jejich každodenního života. Je zde málo společných projektů a aktivit, a to i kvůli jazykové bariéře. Projekt se zaměřuje na podporu učení jazyka souseda řadou zábavných modulů (jak v polštině a češtině), které budou představeny ve školách, knihovnách a kulturních / vzdělávacích center na obou stranách hranice. Fundacja Qdowa a Středisko volného času Déčko budou následně zajišťovat poskytování vhodných jazykových kurzů pro zájemce.