Novinky

09.10.2018 GDPR - Všeobecná informovanost

Informace o ochraně osobních údajů (GDPR) naleznete v sekci Soubory a informace ke stažení

07.09.2017 Provozní doba recepce

Denně jsme tu pro vás v době: 8 - 11:30 12:30 - 19:00hod

Se sousedy si rozumíme

07.03.2016 Se sousedy si rozumíme
 
Projekt je realizován ve spolupráci Fundacja Qdowa (http://qdowa.org.pl/) se Střediskem volného času Déčko (http://deckonachod.cz/) z grantu Visegrádského fondu (www.visegradfund.org).
Hlavním cílem projektu je podpora česko-polské spolupráce v příhraničí Kudowa Zdrój-Náchod motivací lidí ke studiu jazyka svých sousedů.
Projekt se zaměřuje především na mládež, ale i dospělé a seniory ve dvou sousedních regionech: Klodzko (PL) a Náchod (CZ).
Nejdůležitějším cílem je přispět k odstraňování bariér mezi polskými a českými sousedy, kteří žijí geograficky blízko sebe, ale dost daleko ohledně jejich každodenního života. Je zde málo společných projektů a aktivit, a to i kvůli jazykové bariéře. Projekt se zaměřuje na podporu učení jazyka souseda řadou zábavných modulů (jak v polštině a češtině), které budou představeny ve školách, knihovnách a kulturních / vzdělávacích center na obou stranách hranice. Fundacja Qdowa a Středisko volného času Déčko budou následně zajišťovat poskytování vhodných jazykových kurzů pro zájemce.